Második nap 148. árverés - 15. tétel
Csaplovics, (János) Johann v(on)
Gemälde von Ungern. I-II. Theile.
Pesth, 1829. C. A. Hartleben. |
(2)+VIII+345+(7)p.+1 színes, kihajt. térk.; (2)+V+(1)+334p. |
A Lipszky nyomán készült térkép az ország nemzetiségi viszonyait szemlélteti. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. Az első kötet lapjain vízfolttal. |
Poss.: Knauz Nándor gyűjteményi bélyegzőjével, Bernát István agrárpolitikus tulajdonosi bejegyzésével. |