99. árverés - 281. tétel
Kováts Mihály
Magyar patika az az Magyar- és Erdély-országban termő patikai állatok, növevények és ásványok, orvosi hasznaikkal egyetemben. A' falusi Külorvosoknak, Főldesuraknak és lelkitanítóknak számokra. Hogy a' falusi ügyefogyott, beteg adózó népen kevés kőltséggel, és azoknak bizodalmas kívánságok szerént segíthessenek. I-III. rész [egybekötve].
Pesten -- Budán, 1835-1836. Eggenberger Jó'sef -- Gyurián J. és Bagó M. ny. |
(16)+414+(7)+422-487+(1)+118+(6)+121-148p. Az utolsó 12 levél kihajtható. |
Mindhárom rész önálló címlappal bír, a harmadik a "Magyar patika kalauza. Ó és uj chémiai szótár. Orvosi terhek és mértékek. Patika vizsgálat." címet viseli. |
Kopott aranyozású, korabeli félbőr-kötésben. A gerincen apró sérülésekkel. Győry: 61. old. |