99. árverés - 255. tétel
(Nagyváthy János)
Tsillagok-forgásibul való jövendölés Lengyel országra a' mellybe a' Borussiai Király, és etc. etc. le-ábrázoltatnak. Az Ötödik kiadás szerént Frantziából, Magyarra forditva a' Magyaroknak tükörül
[Pest], 1790. [Trattner ny.] A Nagy-Szivűségnél. |
88p. |
A lengyel Stepan Zannowich politikai röpiratának átdolgozott fordítása. Nagyváthy kiadóként a pesti Nagyszívűség szabadkőműves páholyt tüntette fel, amelynek tagja volt. |
Enyhén kopottas, aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. Poss.: Dr. Kozocsa Sándor könyvjegyével és Glitzke Sándor gyűjteményi bélyegzőjével. V. Ecsedy: 150., Ballagi: 343. old. |