155. árverés - 150. tétel
Szűcs Ábrahám
A' Kelet népe gazdasági állása a' gyakorlati életben
Pesten, 1842. Trattner és Károlyi ny. |
76p. |
Hozzákötve:
(Táncsics) Stancsics Mihál(y):
Népkönyv
Lipcsében, 1846. Keil Erneszt és társa. 178p.
Hozzákötve:
Die protestantische Kirche Ungarns im Belagerungszustande
(Lipcse), 1850. (Brockhaus.) (4)+32p.
Az első mű egy ritkán felbukkanó darabja a Kelet népére válaszul születetett irodalomnak. Szerzője a konzervatív kisnemesség álláspontját képviselte.
A második röpirat először 1842-ben jelent meg, három füzetben. Táncsics eredetileg folyóiratszerű sorozatot tervezett, de ez akkor meghiúsult. Miután e kiadás napvilágot látott, a hatóságok eljárást indítottak a szerző ellen, ezért gróf Batthyány Kázmér szlavóniai birtokán, Brodon rejtőzködött. 1847 márciusában elfogták, majd elítélték. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. |
Szentkirályi: Sz-72. |