Pesten, 1813. Trattner. |
1t. (metszett díszcímlap)+(8)+145-243+(27)p. Első kiadás. |
Elékötve: Dayka Gábor: Újhelyi --' versei. Öszveszedte 's kiadta barátja Kazinczy Ferenz [!]. Pesten, 1813. Trattner. 2t. (címképmetszet és metszett díszcímlap)+XLVIII+136p. Első kiadás. Kiadói colligatum. Kazinczy kufsteini fogsága idején meghalt barátja, Dayka kéziratos verseit Virág Benedek küldte el neki 1802-ben. Ő ezt követően a Magyar Kurirban közzétett hirdetés és személyes levelezés révén gyűjtött további darabokat. A kötet érdekessége, hogy a majd' félszáz oldalas előszó mellett Kazinczy nevéhez fűződik a címképen látható Dayka-portré is. |
Enyhén kopottas, korabeli vászonkötésben. A Dayka-mű címlapjának alsó részén egy csíkot levágtak. Slightly worn contemporary cloth. Szüry: 921. |