129. árverés - 130. tétel
Thomson, James
The seasons by ~. Illustrated with engravings by F(rancesco) Bartolozzi and P(eltro) W(illiam) Tomkins... From original pictures painted for the work by W. Hamilton.
London, 1797. P. W. Tomkins (T. Bensley -- V. Figgins) |
(12)+8t. (címkép+ajánlás+6 hártyapapírral védett rézmetszet) Számos szövegközti illusztrációval. |
Az először 1730-ban megjelent költemény rézmetszetekkel ellátott, nagyméretű (imperial-folio) luxuskiadása.???? |
Díszesen aranyozott, kiadói bőrkötésben. Márványozott lapszélekkel. Aranymetszéssel díszítve. A gerinc alsó részén kis sérüléssel. Richly gilt original green morocco. Marbled endpapers, inner edges gilt. Minor defect to the spine. |