101. árverés - 164. tétel
Kazinczy (Ferenc)
~nak fordított egyveleg írásai. Első kötet [unicus].
Széphalom, Abaujban (Bécs), 1808. ny.n. |
2t. (rézmetszetű címkép+díszcímlap)+265p.+2t. Első kiadás. |
A hazánkban rendkívül népszerű francia Marmontel "Contes Moraux..." című munkájának fordítása. A címképen id. Wesselényi Miklós báró látható, aki a költő barátja és műveinek mecénása volt. Ritka munka. |
Enyhén kopott, XX. század eleji félbőr-kötésben. Az eredeti borító bekötve. Poss.: Glitzke Sándor gyűjteményi bélyegzőjével. György: 194., Borda: 2224. |