101. árverés - 165. tétel
Kazinczy Ferenc (ford.)
Herczeg Rochefoucauldnak maximái és morális reflexiói, három nyelven, Németre fordította Schultz, Magyarra ~
Bétsben és Triestben, 1810. Geisztinger (Haykul Antal ny.) |
1t.+(2)+XXII+202p. |
A francia eredeti 1665-ben, a német fordítás 1789-ben látott napvilágot először. Az 1805-ben kelt előszót a Kazinczy baráti köréhez tartozó Kis János írta. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. |