Második nap 148. árverés - 71. tétel
Kitonich, (János) Joannes de Koztanicza
Directio Methodica processus judiciarii juris consuetudinarii, Inclyti Regni Hungariae, per ~. Editio tertia.
Tyrnaviae, 1700. Typis Academicis, per Joann(em) Andream Hörmann. |
(20)+145+(2)p. Lapszámozáson belül a szerző egészoldalas rézmetszetű mellképével. |
Hozzákötve:
Centuria certarum contrarietatum et dubietatum, ex Decreto Tripartito, desumptarum & resolutarum per Magistrum --
(Tyrnaviae), 1700. (Typis Academicis.) (4)+37+(10)p.
A szerző a horvát rendek képviselőjeként szerepelt az 1606-os bécsi béke aláírói között, majd a pozsonyi és az eperjesi királyi táblán bíráskodott. A mű először 1619-ben jelent meg Nagyszombatban. Az első rész a peres eljárások magyarországi szo-kásjogának kézikönyve, a második — amely önálló címlappal rendelkezik — Werbőczi Hármaskönyvéből mutat be száz vitás jogi tételt, és keres ezekre megoldást. A mű korának egyetlen tudományos igényű, magyar vonatkozású jogi kézikönyve volt, jelentőségét mutatja, hogy a XVII. század második felétől a XIX. század végéig a magyar törvények hivatalos kiadásainak függelékeként szerepel.
Hozzákötve:
Forma processus judicii criminalis, seu praxis criminalis... Editio II.
Tyrnaviae, 1697. Typis Academicis. (2)+83+(9)p.
Hozzákötve:
Tyrnaviae, 1699. Typis Academicis. (2)+140p. |
Kopottas, korabeli félbőr-kötésben. |
RMK II 2014., 2015., 1897., 1971. |