Második nap 148. árverés - 18. tétel
Darwin, Charles
A fajok eredete a természeti kiválás útján vagyis az előnyös válfajok fennmaradása a létérti küzdelemben. Az eredeti hatodik bővitett s javitott kiadása után fordította Dapsy László. Revideálta Margó Tivadar. I-II. kötet.
Bp., 1873-1874. Magyar Természettudományi Társulat. |
XVI+(2)+303p.+1 kihajt. mell.; VII+361+(3)p.+1t. |
Első magyar kiadás. |
Javított, aranyozott gerincű, kiadói vászonkötésben. |
Prov.: Bernát István agrárpolitikus tulajdonosi bejegyzésével. |