99. árverés - 44. tétel
Tóthfalusi Miklós
A magyar gazda mint kertész. Őszinte utmutatás, mint kell gyümölcs-, konyha- és virágos kertben a szokásszerű kezelgetés helyett okszerüleg forgolódni. Természettudományi okfürkészetekkel és 72 aczélmetszetű ábrával világositva ~ által.
Pesten, 1847. Emich Gusztáv. |
(4)+VI+(2)+271+XV+(1)+(2)+VIII+9-132+(2)p.+IV kihajt. t.+(8)+122+(2)p. |
Kiadói colligatum, mindhárom rész önálló címlappal bír: I. Gyümölcsbarát. Okszerű vezér gyümölcsfák növelése s ápolgatására, és a gyümölcs használatára... II. Konyhakertész. Őszinte utmutatás főleg azon tisztelt magyar nők számára kik a konyhakertészettel okszerüen foglalkozni ohajtanak. III. Virágkedvelő. Szerény kalauz a virágok nagy mezejére... |
Kopottas, korabeli vászonkötésben. A címlapon kis sérüléssel, több levele enyhén rozsdafoltos. Borda: 7574. |