99. árverés - 286. tétel
Weszprémi István
Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza. Fordította Kővári Aladár. I-IV. kötet.
Bp., 1960. Medicina. |
LVIII+(22)+479p.+1 khajt. t.; 475p.; 1017p.+1 kihajt. mell.; 1111p.+1 kihajt. mell. |
Weszprémi 1774 és 1787 között született munkája a magyar orvostörténeti irodalom egyik kiemelkedő darabja, évtizedes gyűjtőmunka eredménye volt. Magyarul ekkor látott napvilágot először, az eredeti szöveggel együtt, kísérő tanulmánnyal bővítve. |
Aranyozott gerincű, kiadói vászonkötésben. |