99. árverés - 190. tétel
(Kornéli János)
Fragmenta Ungaricae historiae ad annum Christi M. DC. LXVII. et Sequentes. Wesselenianam conjurationem, conjuratorum supplicia, conjurationis instaurationem, et religionis incrementa complectentis.
Cassoviae, 1741. Typis Acad. Soc. Jesu. |
(2)+643p. |
A jezsuita szerző neves jogász, a kassai akadémia tanára volt. Számos történeti munkája jelent meg, e művében a Wesselényi-féle összeesküvést írja le. |
Díszesen aranyozott gerincű, XIX. századi félbőr-kötésben. Poss.: A címlap hátoldalán Török János könyvjegyével. |