99. árverés - 107. tétel
Ungrisches Magazin, oder Beyträge zur ungrischen Geschichte, Geographie, Naturwissenschaft, und dahin einschlagenden Litteratur. I-III. Bände.
Pressburg, 1781-1783. Anton Löwe. |
(8)+488+(23)p.+1 színes t. (túzokot ábrázoló színezett rézmetszet); (2)+510+(10)p.+2 kihajt. t. (az egyik rézmetszeten két klementinus [szerémségi keresztény albánok], a másikon sáskák láthatók); 512+(10)p.+3t. (2 kihajt., az egyiken a Magas Tátra, a mási |
Az egyik első magyarországi, önálló tudományos folyóirat Karl Gottlieb Windisch nevéhez köthető. Negyedévenként jelent meg, 1787-ben egy negyedik kötete, majd 1791-1792-ben "Neues Ungrisches Magazin" címen még további két folytatása látott napvilágot. Történelmi, helytörténeti és természettudományos cikkeket közölt. |
Az első két kötet egységes, korabeli félbőr-kötésben, a harmadik kopottas, aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. A második kötet gerincén kis javítással. V. Busa: 434. |