99. árverés - 105. tétel
(Pálóczi) H(orváth) Gy(örgy)
Természetnek és kegyelemnek oskolája, Az az: Ollyan hasznos Könyvetske, a' melly az Isteni Tökélletességeknek, a' látható, és láthatatlan Teremtéseknek visgálásából, 's meg-gondolásából, a' Keresztyén embert az Isten ditséretire serkenti. A' melly Hét Részekben, hetven Szakaszotskákban, e' kisded kézben hordozható formában, az együgyű, de idvességre igyekező, és az Istent ditsőíteni kivánó Keresztyének számára ki-adatott ~ által.
Győrbe, 1775. Streibig Gergely János ny. |
1t.+330+(6)p.+4t. (2 kihajt.) |
A szerző a költő, Pálóczi Horváth Ádám apja, Császár község lelkészeként működött. E munkája a címmel ellentétben inkább természettudományos, elsősorban csillagászati tartalmú. |
Kopottas, aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. Néhány levélen kis folttal. |