155. árverés - 94. tétel
Magyarország képekben. Honismertető album. Szerkeszti Nagy Miklós. I-II. rész [egybekötve].
Pest, 1870. Heckenast Gusztáv. |
(4)+392+(4)+384p. Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti képekkel. |
Fametszetekkel rendkívül gazdagon illusztrált, ritka helytörténeti munka. Nagy Miklós a Vasárnapi Újság szerkesztője volt, a műhöz sikerült megnyernie a kor legnagyobb neveit. A szerzők között található Jókai, Arany János, Szász Károly, Szilágyi Sándor, Deák Farkas, Ipolyi Arnold, Rómer Flóris, Fényes Elek, Kővári László és Kriza János is. A számos illusztrátor közül Székely Bertalan, Jankó János és Keleti Gusztáv méltó külön említésre. |
Aranyozott gerincű, kiadói félvászon-kötésben, az első kötéstáblán színes, rajzos borítóval. |