155. árverés - 82. tétel
Wesselényi Miklós, báró
Teendők a lótenyésztés körül
Kolozsvártt, 1847. Barráné és Stein. |
(4)+71p. Első kiadás. |
A szerző 1822-ben, Széchenyivel együtt tett angliai útja során tanulmányozta az ottani lótenyésztést, és tapasztalatai alapján alakította át a nagyapja által alapított híres zsibói ménest. A témában már 1829-ben is megjelentetett egy munkát (A' régi hires ménesek egyike' megszünésének okairól). |
Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben. Az eredeti borító bekötve. |