155. árverés - 181. tétel
Mappa Geographica Territorii Szolgagyőr et Alsónyeszkenye Inclyto Comitatui Weszprimiensi adjacentes.
A mai Kerékteleki területén levő két település színes, kéziratos térképe. A lapot Frics (Fritsch) András Erik készítette 1765-ben, feltehetően a Hunkár család megbízásából. Ő kamarai mérnök, Mikoviny Sámuel rendszeres munkatársa, a kor sokat foglalkoztatott térképésze volt. A lap felső részének közepét a Hunkár család címere díszíti, jobbra bájos életképen arató munkások láthatók, a jobboldalt lent található kartust pedig méhkasok, teknőcök és csigák színesítik.
Mérete: 680 x 675 mm. Foltos, gyűrött darab, kopottas keretben. |