150. árverés - 6. tétel
Pohárnok, Z(oltán) — Farkas, L(ídia)
A real Balaton Story. Etchings by ~. English by Pál Vajda.
(Bp.), 1935k. (Dr. Vajna és Társa.) |
14 színes t. (felragasztott, mindkét művész által aláírt eredeti rézkarcok) |
A gyönyörű illusztrációkkal díszített kiadvány a kézikönyvekben nem szerepel, árverésen egyszer bukkant fel az elmúlt évtizedekben. Kivitelezése hasonló a szintén e két művész által készített, 1936-ban megjelent Budapest-albumhoz. |
Zsinórral átfűzött, kiadói vászonkötésben. Az első kötéstáblára egy színes rézkarc felragasztva. A zsinór végén balatoni kecskekörmöt formázó dísszel. |