141. árverés - 191. tétel
Sebastianus, Claudius
Bellum Musicale, inter plani et mensuralis cantus reges, de Principatu in Musicae Provincia obtinendo, contendentes
(Argentorati, 1563. Paulus Machaeoropeus.) |
(176)p. A címlapon fametszetű nyomdászjelvénnyel. |
Első kiadás. A strassburgi Paul Messerschmidt műhelyében készült nyomtatványt öt gyönyörű, egészoldalas fametszet díszíti. A számos szövegközti kottával is illusztrált, zeneelméleti munka mesés formában tárgyalja az egy- és többszólamú zene erényeit és hátrányait. Két egymással harcban álló, de a másikat soha le nem győző királyként küzdenek, hogy ki kövesse Apollót a zene birodalmának trónján. A mű Ornithoparchus század elején megjelent művének (Musicae activae micrologus) koncepcióját követi, de annál jóval kidolgozottabb. |
Kopottas, korabeli pergamenkötésben. Két levél (C2-3) alsó részén -- szöveget nem érintő -- javítással. |
VD16 S 5192.; BNH Cat 0 |