141. árverés - 188. tétel
(Brancaccio, Giulio Cesare) Brancatio
Della nuova disciplina & vera arte militare del ~ libri VIII.
Venetia, 1585. Presso Aldo. |
201p. A címlapon gyönyörű fametszetű nyomdászjelvénnyel. |
Az 1495-ben alapított Aldus-műhely egyik kései terméke. Az olasz szerző hadászati munkája Julius Caesar gall háborúról szóló művét elemzi. Először 1581-ben jelent meg. |
XIX. századi félvászon-kötésben. |