137. árverés - 192. tétel
Gorove István
Nyugot. Utazás külföldön. I-II. kötet [egybekötve].
Pest, 1844. Heckenast. |
1t.+X+(2)+322+(2)p.+1t.+IV+172p. |
A szerző 1842 nyarán tett nyugat-európai körutat Tóth Lőrinccel együtt. Elsősorban az út- és vasúthálózat tanulmányozása volt a cél, de társadalomtörténeti szempontból is érdekes forrásmunka. A cenzúra számos részt törölt a kéziratból, ezek csak 1882-ben jelentek meg. Gorove később részt vett a Függetlenségi Nyilatkozat szövegezésében, a szabadságharc után külföldre menekült, távollétében halálra ítélték. A Kiegyezés után többször töltött be miniszteri tisztséget. |
Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben. |
Szüry: 1578. |