137. árverés - 140. tétel
Bethlen Gábor (1580-1629) erdélyi fejedelem saját kezű aláírásával ellátott, magyar nyelvű oklevele.
Parancslevél Kraszna vármegyéhez. Vizsgálják ki Kassay István panaszát Fodor Tamás ippi dézsmájának ügyében. 1 beírt oldal, enyhén sérült, papírfelzetes viaszpecséttel. A fejedelem mellett Bölöny Gáspár is kézjegyével látta el. Kelt: Gyulafehérvár, 1614. VI. 22. Vászonra vonva. Védett kulturális tárgy. |