137. árverés - 125. tétel
Abrudbánya város által kiadott díszpolgári oklevél.
Az okiratot Hieronymi Károly belügyminiszter részére állították ki. Az aláírók Boér Béla polgármester és Sturm Mihály jegyző. Aranyozott, festett, díszes keret által övezett szöveggel. 1 pergamenlevél. Kelt: Abrudbánya, 1893. VIII. 9. |
Korabeli, bőrből készült albumkötésben. Az első tábla középmezejének sarkait zománcos, növényi ornamensekkel díszített, aranyozott sárgaréz veretek övezik, középen a város tűzzománcból készült címere látható. A hátsó táblát négy réz csúszógomb védi a kopástól. Zárókapcsokkal ellátott, kék bársonnyal bélelt bőrdobozban. |