130. árverés - 257. tétel
Pardoe, (Julia)
The City of the Magyar, or Hungary and her institutions in 1839-40. Vol. I-III.
London, 1840. George Virtue. |
XI+(1)+322p.; 1t.+VIII+328+8p.+1t.; 1t.+X+431p.+1t.+1 kihajt. mell. Az első kötetből hiányzik a szerzőt ábrázoló címkép, valamint további két tábla (Dévény és Beckó vára). |
A szerző angol írónő volt. 1839-ben járt Magyarországon, találkozott Deák Ferenccel és Eötvös Józseffel is. Az acélmetszeteken az országgyűlés alsóháza, Pozsony, a budai vár, valamint a Lánchíd látható. A melléklet az Ómagyar Mária-siralom hasonmása. |
Aranyozott gerincű, XX. századi félvászon-kötésben. |