Ofen, 1848. königl. Universitäts-Buchdruckerei. |
VIII+81p. |
A zsidók egyenjogúsága mellett érvelő politikai röpirat válasz Fülep György "A zsidók emancipátiója Magyarhonban nem czélszerű" című pamfletjére. A szerző a szabadságharc idején izraelita tábori lelkészként működött, Világos után emigrált, Kossuth közeli munkatársa volt. Később Horn Edére változtatta nevét. |
XX. századi félvászon-kötésben. 20th century half cloth. |