Székes-Fehérvárott, 1830. Számmer Pál' betűivel. |
V+(2)+8-196p. Első kiadás. |
Az eredetileg Kont címet viselő dráma egy trilógia második részeként született 1824 és 1828 között. Mivel Vörösmarty tartott a budai cenzúrától, a fehérvári Számmer családdal pedig jó kapcsolatban volt, e műhelyt bízta meg a nyomtatással. Az egykorú feljegyzések szerint mintegy 400 példánya láthatott napvilágot. Érdekes, hogy három évvel később a helytartótanács utólagos cenzúrára tett kísérletet: a mű "átmeneti" minősítést kapott, tehát új kiadása nem jelenhetett meg, lefordítását és bemutatását is megtiltották. |
Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben. Contemporary cloth. Spine gilt. |