129. árverés - 21. tétel
Eikosimexanon. Figurarum veneris tabulae XXI illustrantes Fr. C. Forbergii Apoforeta - 21 Tafeln. Beilage zu Forbergs Apophoreta.
(Leipzig, 1908. A. Weigel. |
1 levél+21t. (felragasztott képek) |
Friedrich Karl Forberg XIX. századi német filozófus Antonio Beccadelli (Antonius Panormita) reneszánsz költő erotikus verséről írt munkájával vált híressé. Az 1824-ben megjelent Hermaphroditus-kommentár tulajdonképpen egy szexuális aktusokat leíró, a különböző pozitúrákat bemutató gyűjtemény, amely a műfaj egyik első, korszakalkotó darabja lett. Ez a mappa az első német szövegkiadás táblakötete. A képeken ovális vagy kerek keretben ókori díszletek között különböző pózokban szeretkező alakok (általában nők férfiakkal), néhol csoportos jelenetek láthatók. A táblák I-től XX-ig vannak beszámozva, XVI. számot két darab is visel, "a" és "b" jelzéssel. |
Aranyozott gerincű, korabeli vászonmappában. Contemporary cloth case. Spine gilt. |