124. árverés - 458. tétel
(Vergilius Maro, Publius) Máro Virgilius Publius
Magyar Virgilius. Első darab. ~nak eklogái, Az az : válogatott pásztor versei. Fordította Kőszegi Rájnis József.
Pozsonyban, 1789. Füskúti Landerer Mihály. |
1t.+(14)+238+(2)+92p.+10t. (rézmetszetek) |
A kollációban jelzett (2)+92p. "A Magyar Virgiliushoz tartozó sisakos paízos mentö-írás" címet viseli. Hozzákötve: (Rájnis József): Tóldalék, mellyben a' Magyar Virgiliusnak szerzője a' Kassai Magyar Múzéumról, jelesebben pedig az abban foglaltatott fordítás' mesterségének reguláiról-való itéletét ki nyilatkoztatja. Pozonyban, 1789. Landerer. 32p. Kiadói kolligátum. A könyv második darabját a szerző halála után a Trattner nyomda nyomtatta Pesten, 1814-ben. |
Korabeli félvászon-kötésben. |