122. árverés - 390. tétel
Somssich, (Pál) Paul von
Das legitime Recht Ungarns und seiner Königs.
Wien, 1850. Jasper, Hügel & Manz. |
X+(2)+159p. |
A szerző mérsékelt konzervatív politikus, Széchenyi követője volt. Később a kiegyezés lelkes híve, majd Deák pártjának képviselője lett. Művében az udvar abszolutisztikus törekvéseivel szemben az ország történeti joga védelmében szólal meg. |
Kopottas, korabeli félvászon-kötésben. |