117. árverés - 55. tétel
Kempis, Thomas a
De imitatione Christi, Libri IV.
Tyrnaviae, 1717. Typis et Sumptibus Acad. Soc. Jesu. |
(20)+437+(12)p. |
Bájos, kisméretű, 24° formátumú kötet, Kempis Tamás nagyhatású munkájának második hazai latin nyelvű kiadása. Számos magyar fordítása ellenére hazai latin nyelvű kiadása először 1678-ban jelent meg Nagyszombatban, 16° formátumban. |
Enyhén kopottas, díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. Slightly worn contemporary leather. Spine richly gilt. |