116. árverés - 286. tétel
(Weszprémi István)
Pannoniae luctus. Quo principum aliquot et insignium virorum mortes, aliique funesti casus deplorantur... Cracoviae anno MDXLIIII. Litteris Hieronymi Vietoris impressus, nunc vero Praefatione Hungarica auctus, recusus est. Cui in fine recenter accesserunt: I. Consolationes adversus terrores Mortis ad mentem Car. Delincourti Veribus Leoninis expressae, adjectis nonnullis diversi argumenti Epigrammatibus. II. Az Egésségnek fenntartására, és a' hoszszú Életnek megnyerésére tartozó Régulák. III. Tudós Weszprémi István Orvos Doctor Úr' Élete le-írásának rövid kivonása, rézbe metszett Épitaphiumával.
Posonii, 1799. Simon Petrus Weber. |
XXX+(2)+92p. Az utolsó levél másolattal pótolva, a rézmetszetű címkép hiányzik. |
Második kiadás, először egy évvel korábban látott napvilágot. A kötet gerincét egy XVI. századi epigramma-gyűjtemény adja. Ezt követi a címben jelzett három kisebb rész, amelyek közül a szerző magyar nyelvű orvosi tárgyú tanulmánya és életrajza teszik igazán érdekessé a kötetet. Weszprémi Debrecen város főorvosa, a magyar orvostörténetírás úttörője volt. |
Javított, korabeli papírkötésben. Győry: 172. old. |