114. árverés - 108. tétel
Religio és Nevelés. Kath. egyházi folyóirat. Uj folyam' VI. éve. 1-77. szám [egybekötve].
Bp., 1848. (Lukács és társa ny.) |
608p. |
Hozzá: Religio és Nevelés. Kath. egyházi folyóirat. 1849. 1-40. szám [egybekötve]. Bp., 1849. (Lukács és társa ny.) 208+(6)p. Hozzákötve: Religio. Kath. politico-egyházi és irodalmi lap. Első evi folyam. Szerkeszti és kiadja Danielik János. Pesten, 1849. Lukács és Társa ny. 348p. Az első kötet a Danielik által szerkesztett pedagógiai folyóirat 1848-as évfolyamának második részét tartalmazza. Az 1849-es évfolyamot a szerkesztő másodszor is kiadta (példányunkban ez szerepel), amely tartalmilag teljesen eltér az elsőtől. A megváltozott politikai helyzethez igazodva Danielik kihagyta az esetlegesen támadható részeket. A Religio már teljesen udvarhű szellemben íródott. |
Az első darab enyhén sérült gerincű, korabeli papírkötésben, a második későbbi félvászon-kötésben. Lakatos: 3256., 3255. |