102. árverés - 91. tétel
Hajnik Pál (1808-1864), az Országos Rendőri Hivatal igazgatója sajátkezű aláírásával ellátott útlevél.
Az okmány Arnold Jakab pesti kádármestert és nyolc legényét Komáromba való utazásra jogosítja fel. Díszes keretben, felül középen magyar címerrel. A hátoldalon ellenjegyzésekkel és pecsétekkel. 1 levél, 1 nyomtatott oldal. Az Országos Rendőri Osztály piros viaszpecsétjével. Kelt: Bp., 1848. XII. 5. Enyhén foltos darab, a hajtogatás mentén apró sérülésekkel. |