Első nap, 148. árverés - 367. tétel
Komárom vármegye magyar nyelvű nemességi igazolása.
A Máthé család öt tagja kérésére megerősítik, hogy a kérelmezők az 1612-ben nemességet nyert varajchoni Máthé Pál leszármazottai (akinek György nevű fia 1667-ben kapott a megyétől hasonló bizonyítványt). 4 beírt oldal, töredezett viaszpecséttel. A vármegye több tisztviselője — köztük Pázmándy Dénes alispán (1848-49-ben a képviselőház elnöke) — aláírásával. Kelt: Komárom, 1847. IV. 12. |
Sérült, aranyozott, korabeli bőrkötésben. Az első kötéstáblán az egyik kérelmező, Ferenc nevével. |