Paris, (1928.) Librairie Hachette. |
(6)+552p. (Les voyages extraordinaires.) |
Francia író, a tudományos-fantasztikus irodalom ikonikus alakja. Komolyan foglalkoztatták a természettudományok, ezeket — rendhagyó módon — regényei- ben is igyekezett népszerűsíteni. Négy magyar vonatkozású műve, a Dunai hajós, a Storitz Vilmos titka, a Várkastély a Kárpátokban és a Sándor Mátyás közül a legutóbbi — amely az 1848-49-es szabadságharcnak állít emléket — kapcsolódik leginkább történelmünkhöz. E köteteknek is köszönhetően neve magyarul honosodott meg, így máig Verne Gyulaként ismerjük és szeretjük.
Hozzá:
Az író autográf levele ismeretlennek "Cher Monsieur" megszólítással. A kimért hangú levélben közli a címzettel, hogy teljesen másként látják a világot, de azért baráti jobbját nyújtja neki.
1 beírt oldal. Kelt: H.n., (18)94. V. |
Festett, aranyozott, kiadói vászonkötésben. A gerinc kissé megkopott, a gerinc felső részén kis javítással. |