157. árverés - 193. tétel
Hugo, Victor
Notre-Dame de Paris by ~. Illustrations by Bieler, Rossi and de Myrbach. Translated by A. L. Alger. Vol. I-II.
Boston, (1888.) Estes and Lauriat. |
357p.+7 színes t.; VI+431p.+8 színes t. Számozott (37./100) példány. |
Az első kötetbe ragasztott levélen a szerző barátjának, Théophile Guérinnek szóló ajánló sorokkal.
Guérin a Jersey szigetére száműzött Hugo szoros baráti köréhez tartozott, Benjamin Colinnal, Hennet de Kesslerrel és gróf Teleki Sándorral együtt (lásd 63. tételünket). A szerző a francia romantika egyik legkiemelkedőbb alakja. Rendkívül termékeny író volt, számos világhírű regény kötődik a nevéhez, mint például tételünk vagy a Nyomorultak. Képviselőként aktívan részt vett korának politikai életében is. |
Enyhén kopottas, díszesen aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. |