157. árverés - 123. tétel
Aureoli, Petrus
Strassburg, 1476k. Georg Husner. |
(294)p. Festett, számos helyen díszített, kék és vörös kezdőbetűkkel, rubrikálva. |
Első kiadás. A XIII-XIV. század fordulóján élt francia filozófus, teológus a Szentírás szövegének szó szerinti értelmét magyarázó kommentárjait a párizsi egyetemen tartott előadásaihoz állította össze. Igen szép, elegáns, széles margóval megőrződött példány. |
Korabeli, enyhén kopott, vaknyomásos, fatáblás bőrkötésben. Réz sarok- és köldökveretekkel, csattal. Az egyik csat bőrszalagja és záróhorga hiányzik. |
Poss.: Az egykori buxheimi karthauzi kolostor gyűjteményi bélyegzőjével. |
ISTC ia01393000.; GW 3077.; CIH 427. |