154. árverés - 367. tétel
Stritter, Johannes Gotthilf
Memoriae populorum, olim ad Danubium, Pontum Euxinum, Paludem Maeotidem, Caucasum, Mare Caspium, et inde magis ad septemtriones incolentium, e scriptoribus historiae Byzantinae erutae et digestae a ~. Tomus I.
Petropoli, 1771. Impensis Academiae Scientiarum. |
XL+760+(2)p. |
A Szentpéterváron tanító német szerző a bizánci forrásokat felhasználó, négykötetes művében az Ázsia és a Kárpát-medence között élő ókori és kora középkori népek történetét dolgozta fel. |
Enyhén sérült, díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. |