154. árverés - 224. tétel
Középkori krónikások. Szerkeszti Gombos Ferenc Albin. I–XVI [11 kötetben].
Brassó -- Bp., 1901-1913. Brassó Lapok ny. -- Athenaeum ny. |
I. Paulus Diaconus: A longobardok története
II. Dino Compagni: Krónika 1280–1312.
III. Jordanes: A gótok eredete és tettei
IV. Menander Protector történeti művének fenmaradt töredékei
V. Küküllei János: Nagy Lajos király viselt dolgairól
VI–VII. Liudprand történeti munkái
VIII–IX. A három Villani krónikája
X. Rimbertus Anskariusa
XI. János minorita Nagy Lajosról szóló krónikatöredéke
XII–XIV. Freisingi Otto krónikája
XV–XVI. Freisingi Ottó: I. Frigyes császár tettei
Teljes sorozat. |
Egységes, XX. századi félvászon-kötésben. |