602 beírt oldal. |
Az erdélyi emlékíró híres művének — feltehetően a XVIII-XIX. század fordulóján készült — kéziratos másolata. Cserei tevékenyen részt vett az önálló Erdélyi Fejedelemség utolsó évtizedeinek politikai eseményeiben. A munka nyomtatásban csak 1852-ben látott napvilágot, Kazinczy Gábor kiadásában, de népszerűsége miatt kéziratos másolatokban már korábban is nagyon széles körben elterjedt. |
Viseltes, korabeli vászonkötésben. |