149. árverés - 39. tétel
Szent Biblia, mellyet Az Egész Keresztyénségben bevött Régi Deák bötűböl Magyarra fordította a' Jésus-alatt Vitézkedö Társaság-béli Nagy-Szombati Káldi György Pap
Nagy-Szombatban, 1732. Berger Leopold. |
1t. (rézmetszetű díszcímlap)+(2)+636+562+(30)p. |
Káldi Pázmány kérésére kezdett hozzá 1605-ben a Szentírás fordításához, és két év alatt fejezte be. Műve, a legelső katolikus magyar nyelvű bibliafordítás 1626-ban jelent meg először. Több mint két évszázad alatt mindössze három kiadást ért meg. |
Kopottas, enyhén sérült gerincű, korabeli bőrkötésben. A két zárókapocs egyikével. Az utolsó levelek alsó sarkán barna nedvességfolttal. |