146. árverés - 407. tétel
Prónay Gábor, báró
Vázlatok Magyarhon népéletéből. ~tól.
Pesten, 1855. Geibel Ármin. |
(4)p.+25t. Példányunk a szöveges részből csak a címlapot és a tartalomjegyzéket tartalmazza. |
A kőnyomatokkal díszített, reprezentatív kötet egyike a magyar könyvkiadás legszebb darabjainak. Németül és franciául is megjelent. A mű a szerző szándéka szerint fontos politikai-közéleti szerepet is betöltött. A nemzet felemelkedését szem előtt tartó arisztokrataként célja volt — hasonlóan gróf Andrássy Manóhoz — a nemzeti öntudat ébrentartása és erősítése a vesztes szabadságharc után. A színes táblákon többek között pesti dinnyeárus, drótos tót, szüreti, vásári és vadászati jelenet, nászmenet, valamint egy lacikonyha is látható. |
Díszesen aranyozott gerincű, modern bőrkötésben. A gerincen és a kötéstáblák sarkain kopásnyomokkal. |