145. árverés - 99. tétel
Muschenbroek, (Pieter) Petrus van
Viennae Austriae, 1754. Typis Joannis Thomae Trattner. |
(4)+283p.+IX kihajt. t. Példányunkból hiányzik az utolsó tábla (Tabula Totius Orbis Terrarum). |
A holland származású szerző mágnesességről szóló értekezésének első önálló kiadása. 1729-ben jelent meg először nyomtatásban, egy gyűjteményes kötetben. |
Díszesen aranyozott, korabeli -- a nagyszombatihoz hasonló stílusú -- bőrkötésben. Mindkét tábla közepét koronás-címeres supralibros díszíti. Az aranyozás megkopott, a gerinc felső részén kis sérüléssel. |