142. árverés - 388. tétel
[Szabó Pál, ifj.] Boldenyi, M. J.
La Hongrie ancienne et moderne. Histoire, arts, littérature, monuments par une société de littérateurs sous la direction de ~.
Paris, 1851. Lebrun. |
(4)+239+(1)+159+(3)p.+30t.+1 térk. Első kiadás. Lapszámozáson belül számos illusztrációval. |
A magyar történelmet — különösen a szabadságharcot — bemutató kötet szerzője fiumei kereskedő, majd a Magyar Kereskedelmi Társaság igazgatója volt. Kossuth bizalmával visszaélve elsikkasztotta a társaság pénzét, majd Párizsba menekült. Itt a magyar ügyet népszerűsítő folyóiratokat indított, majd a bukás után kiadta a fenti művet. |
Díszesen aranyozott, kiadói vászonkötésben. Aranymetszéssel díszítve. Szép példány. |