142. árverés - 333. tétel
IX. Pius pápa (1846-1878) és a római tanács által kiadott, latin nyelvű kőnyomatos oklevél.
Scitovszky János bíboros, hercegprímás, esztergomi érseknek római nemességet adományoznak.
2 pergamenlevél. Kelt: Capitolium (Róma), 1862. IV. 24. Az oklevél kezdőlapján arany keretben, az arany betűkkel nyomtatott intitulatio olvasható (a szöveg kezdetén díszesen festett kezdőbetűvel). A városi tanács tagjainak aláírásával. |
Vörös, gazdagon aranyozott bőrkötésben, az előtáblán IX. Pius, a háttáblán Róma városának címerével. Róma – a város színeit hordozó zsinóron függő, fémtokba helyezett – viaszpecsétjével. |