141. árverés - 181. tétel
Hungariae descriptio, Wolfgango Lazio auct.
Magyarország réznyomatú térképe. A hátoldalon német nyelvű szöveggel. Wolfgang Lazius lapja után Franz Hogenberg készítette. Abraham Ortelius "Theatrum Orbis Terrarum" (Antwerpen) című, több nyelven kiadott, mintegy 40 kiadást megért atlaszában jelent meg. A lemezen többször végeztek javításokat, a számos variáns alig észrevehető különbségeket mutat. Mérete: 350 x 495 (380 x 520) mm. Díszesen aranyozott keretben. |
Szántai: 431-432. old. |