141. árverés - 154. tétel
Somogyi Cs(izmazia) Sándor
Dentu Mogerek, vagy a' Magyaroknak Ős-elei. Írta ~ hites Ügyvéd. Két földképpel.
Budán, 1826. Landerer Anna betűivel. |
(28)+304+(4)p.+2 kihajt. térk. |
Ritka őstörténeti munka. A szerző a Podmaniczky család ügyvédjeként tevékenykedett, fia a szegedi Somogyi Könyvtár alapítója. A két térkép Karacs Ferenc munkája. |
Aranyozott gerincű, korabeli vászon-kötésben. Az eredeti borító bekötve. |