141. árverés - 112. tétel
Kiss István, R(ugonfalvi)
Az utolsó nemesi felkelés. Századik évfordulója emlékére több vármegye megbizásából szerkeszti: ~. I-II. kötet.
Bp., 1909-1911. Benkő Gyula. |
408p.+14t.+1 kihajt. térk.; VIII+367p.+5t. |
A kötetek első tábláit bőrmetszéssel és domborítással készített allegorikus kép díszíti. Egy hegy tetejére helyezett koronából kiemelkedő, kardot tartó kar látható, mellette víz fölött felkelő nappal. A könyvek aranymetszését stilizált növényi indafonatos poncolás ékesíti. A kötéseket bőrrel borított tok védi a sérülésektől. |