140. árverés - 34. tétel
Budapest és környéke természetrajzi, orvosi és közmivelődési leirása. Budapest főváros a magyar orvosok és természetvizsgálók XX. nagy-gyűlésére emlékül. Szerk.: Dr. Gerlóczy Gyula — Dr. Dulácska Géza. I-III. rész [két kötetben].
Bp., 1879. K. M. Egy. Ny. |
1 térk. (színes, kihajt.)+(8)+528p.+4t. (2 színes, 1 kihajt.); 1 térk. (színes, kihajt.)+(4)+478+(4)+164p.+2 mell. (színes, kihajt.)+1 térk. (színes, kihajt.) |
A műben található Budapest környékének első földtani térképe, mérete (430 x 590 mm), először 1858-ban jelent meg. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. |